Przedwyborczy optymizm na Wall Street

opublikowano: 07-11-2016, 22:00

Poniedziałkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostami głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Byk z Wall Street
Zobacz więcej

Byk z Wall Street Bloomberg

Ulgę rynkom przyniosła rykom informacja, że FBI nie uznało kontrowersyjnego korzystania przez Hillary Clinton z prywatnej skrzynki mailowej w służbowej korespondencji za przestępstwo, co przełożyło się na spadek tzw. „indeksu strachu” VIX poniżej 17 proc. Wcześniej oczekiwania załamania indeksów giełdowych były największe od blisko trzech miesięcy.

- Koniec dochodzenia powoduje nieco większą przejrzystość sytuacji. Przekłada się ono na zmniejszenie, a być może nawet wyeliminowanie, głównej przyczyny niepewności otaczającej wybory. Ujawniło się to już w zajętych przez inwestorów pozycjach – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Bill Schultz, dyrektor do spraw inwestycji Ball & Associates.

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average zakończył dzień wzrostem o 2 proc., Standard & Poor’s 500 zwyżkował o 2,2  proc. zaś technologiczny Nasdaq zyskał 2,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy