Przedział cenowy dla PKO BP to 17,50-20,50 zł

21-10-2004, 18:34

Cena akcji w ofercie publicznej Banku PKO BP zawierać się będzie w przedziale 17,50-20,50 zł.

Ostateczna cena emisyjna opublikowana zostanie 3 listopada.

Analitycy Beskidzkiego Domu Maklerskiego wycenili akcji PKO BP na 22,8 zł. Analitycy Biura Maklerskiego BGŻ wyceniali wartość jednej akcji PKO BP między 16 a 24,8 zł. Są to skrajne wartości z różnych metod wyceny - uwzględniających dywidendy, metody porównawcze i prognozy zysku.

Indywidualni inwestorzy będą mogli zapisywać się w biurach maklerskich na nie mniej niż 10 akcji i nie więcej niż na 25 tys. akcji banku. Zlecenia kupna w biurach maklerskich będą przyjmowane w dwóch terminach. Pierwszy potrwa od 22 do 29 października - w tym czasie inwestorzy będą mogli kupować akcje o 4 proc. tańsze (dyskonto 4 proc.) niż cena emisyjna, która zostanie ogłoszona najpóźniej 3 listopada.

Drugi termin zapisów na akcje PKO BP potrwa od 2 do 3 listopada - wówczas akcje będą tańsze od ceny emisyjnej o 2 proc. (dyskonto 2 proc.). 3 listopada zapisy na akcje będą przyjmowane do godziny 16.00.

Podmiotem oferującym akcje PKO BP jest biuro maklerskie BGŻ.

Skarb Państwa planuje sprzedaż 30 proc. akcji PKO BP. Według założeń, do instytucjonalnych inwestorów zagranicznych trafić ma 35 proc. oferty, do krajowych inwestorów instytucjonalnych 30 proc., a do krajowych inwestorów detalicznych 25 proc. Pula dodatkowa to 10 proc. oferty; pulę tę można wykorzystać na akcje premiowe lub zwiększenie innych transz.

Cena akcji PKO BP zostanie ustalona 3 listopada. Przydział akcji inwestorom detalicznym nastąpi na sesji giełdy 6 listopada. Notowania akcji PKO BP na warszawskiej giełdzie mają się rozpocząć 10 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przedział cenowy dla PKO BP to 17,50-20,50 zł