Przegląd prasy - 19 stycznia

Internet Securities
19-01-2005, 09:14

Puls Biznesu--Bony rekompensacyjne – w ramach reprywatyzacji – o wartości 6 mld zł mogą trafić na GPW wg gazety (4)--PKP Przewozy Regionalne zmniejszyły stratę w 2004 r. do 760 mln zł z 1,24 mld zł w 2003 r. wg wstępnych danych (6)--Knight Frank: Inwestycje w nieruchomości sięgnęły w 2004 r.

Puls Biznesu--Bony rekompensacyjne – w ramach reprywatyzacji – o wartości 6 mld zł mogą trafić na GPW wg gazety (4)--PKP Przewozy Regionalne zmniejszyły stratę w 2004 r. do 760 mln zł z 1,24 mld zł w 2003 r. wg wstępnych danych (6)--Knight Frank: Inwestycje w nieruchomości sięgnęły w 2004 r. rekordowego poziomu 1,3 mld euro (7)Rzeczpospolita--Ugoda MSP z Eureko przewiduje, że państwo będzie mogło mianować 1/3 składu RN ubezpieczyciela, która z kolei sama wybierze zarząd wg gazety (A1, B7)--Polskie tłumaczenie konstytucji europejskiej zawiera kardynalne błędy, które mogą zagrozić jej ratyfikacji (A1, A3)--IATA: Jeśli PPL wprowadzi od marca nową taryfę, Okęcie stanie się najdroższym lotniskiem w swojej klasie (B1)--Gronicki: Rozmowy z wierzycielami z Klubu Paryskiego przedłużają się, ale nie opóźni to operacji przedterminowego wykupu długu (B3)--Gronicki: „Jeśli w krótkim okresie złoty znacznie się wzmocni, może to mieć ujemny wpływ na rentowność firm eksportujących” (B3)--Gronicki: Podatek rejestracyjny zastąpi kwestionowaną przez Komisję Europejską akcyzę na używane samochody; niewykluczony też powrót do corocznej opłaty rejestracyjnej (B3)--Po rozmowach z ministrami finansów UE Gronicki nadal widzi szanse na zaliczanie OFE do finansów publicznych (B3)--MOL chce zwiększyć zaangażowanie w chorwackim koncernie INA z obecnych 25%, może też przeznaczyć 0,5-1,0 mld USD na zakup złóż ropy na terenach byłego ZSRR (B4)Gazeta Wyborcza--SLD wciąż nie zdecydował, czy wybory powinny być w czerwcu czy jesienią (3)--Inspekcja Handlowa: 41% skontrolowanych punktów sprzedawało autogaz niezgodny z normami, jakość kontrolowanej benzyny się poprawiła (19)--Krauze: Grupa Prokomu miała zysk w 2004 r. mimo 11 mln zł straty po 9 miesiącach, w 2005 r. spodziewa się „znakomicie lepszego” wyniku netto (22)Parkiet--Hausner nie wyklucza ulgi w PIT zamiast zwolnienia z podatku Belki za inwestycje w IKE (1)--Litwa planuje wprowadzenie euro od 2007 r. (1, 9)--Sąd Okręgowy w Nowym Sączu nie wydał we wtorek decyzji co do wniosku o upadłość Glimaru, może to zrobić lada dzień (6)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Przegląd prasy - 19 stycznia