PRZEGLĄD PRASY -- 27 sierpnia

opublikowano: 27-08-2001, 08:35

Przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w prasie w poniedziałek 27 sierpnia z pominięciem umieszczonych już w serwisie Reutera:

RZECZPOSPOLITA

Pogorszenie sytuacji gospodarczej Polski jest odczuwalne w 80 procentach polskich rodzin, a w 54 procentach przypadków wpływ ten jest wyraźny, wynika z badań przeprowadzonych przez Pracownię Badań Społecznych. Ma to wpływ na spadek popytu na rynku. (s. A1, B2)

Austriacki koncern naftowy OMV oferuje 26 złotych za akcję PKN Orlen, a węgierski MOL proponuję cenę o złotówkę niższą, dowiedziała się nieoficjalne gazeta ze źródła zbliżonego do negocjacji. Płatność za akcje miałaby nastąpić w momencie, kiedy zażąda tego strona polska. (s. B1)

Badania oddziaływania tablic reklamowych, które mają umożliwić planowanie kampanii z ich wykorzystaniem równie precyzyjnie, jak przy użyciu innych mediów reklamowych mają się zakończyć w tym roku. Ich sponsorzy oczekują, że rezultatem będzie wzrost przychodów branży o 80-100 milionów złotych. (s. B2)

GE Capital zamierza kupić firmę pośrednictwa kredytowego Dominet, dowiedziała się gazeta. Również spółka BEST ma wkrótce zmienić właściciela. (s. B5)

Prezes ING Group, Ewald Kist, powiedział w wywiadzie dla gazety, że Polska to trzeci macierzysty rynek firmy, co oznacza, że spółka chce oferować w Polsce wiele usług finansowych, za pomocą wielu kanałów dystrybucji. (s. B5)

GAZETA WYBORCZA

W poniedziałkowe południe wicepremier Janusz Steinhoff otrzyma analizę założeń budżetu wykonaną przez powołany przez niego zespół ekspertów. (s. 17)

Minister skarbu Aldona Kamela-Sowińska powiedziała w wywiadzie dla gazety, że ciągle jest szansa na wykonania planu wpływów z prywatyzacji ustalonego na 18 miliardów złotych. (s. 17)

Polska edycja "Newsweeka" wystartuje za tydzień w poniedziałek. Koszt kampanii promocyjnej do końca roku dla nowego tygodnia wyniesie 12 milionów złotych. (s. 21)

PULS BIZNESU

Zdaniem Ministerstwa Gospodarki planowane w lipcowym biznesplanie Polskich Hut Stali wydatki inwestycyjne w wysokości 2,8 miliarda złotych są o 600-800 milionów złotych za duże. (s. 3)

Wiceminister finansów Krzysztof Ners uważa, że z powodu katastrofalnej sytuacji budżetu konieczne jest wstrzymanie wykonania części ustaw europejskich. Pozwoliłoby to zaoszczędzić prawie 1,4 miliarda złotych. (s. 4)

Michał Sołowow zaprzecza jakoby był zainteresowny inwestycją w Mostostal Export. (s. 7)

Farm Argo Planta, po podniesieniu swego kapitału akcyjnego o 25 milionów złotych, zaoferowała za Zakłady Azotowe Kędzierzyn ponad 80 milionów złotych, czyli więcej niż Ciech. (s. 9)

Na środowym nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Techmex ma podjąć decyzję w sprawie emisji obligacji wartości 50 milionów złotych. (s. 12)

Reuters nie potwierdzał wszystkich powyższych informacji.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / PRZEGLĄD PRASY -- 27 sierpnia