PRZEGLĄD PRASY -- 5 października

GRUPA KĘTY
05-10-2001, 07:58

Przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w prasie w piątek 5 października z pominięciem umieszczonych już w serwisie Reutera:

RZECZPOSPOLITA

W ciągu ośmiu miesięcy 2001 roku w Polsce sprzedano leki o wartości 2,79 miliarda dolarów. Wartościowa sprzedaż medykamentów była więc o 9,4 procent wyższa niż w podobnym okresie ubiegłego roku. (s.B4)

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd podjęła decyzję o odebraniu Domowi Maklerskiemu Sur5.net licencji. (s.B5)

Na 150 do 200 milionów złotych prezydent RP określił koszty wprowadzenia w życie pakietu ustaw ubezpieczeniowych i odmówił ich podpisania. Zdaniem środowiska ubezpieczeniowego koszty nie przekroczą 30 milionów złotych. (s.B5)

GAZETA WYBORCZA

NIK postawił bankom z przewagą państwowego kapitału zarzuty złego udzielania kredytów i zawierania niekorzystnych umów wykupu wierzytelności. (s.25)

PRAWO I GOSPODARKA

Zła sytuacja gospodarcza kraju tylko nieznacznie osłabiła tempo sprzedaży telefonów komórkowych. Możliwe jest, że pod koniec grudnia liczba ich użytkowników przekroczy dziesięć milionów. (s.1)

Sprzedaż 35 procent akcji Elektrowni Skawina inwestorowi amerykańskiemu nastąpi pod koniec października. (s.4)

PARKIET

Zdaniem analityków, przy utrzymywaniu się cen miedzi na poziomie 1.400 dolarów za tonę KGHM może w tym roku ponieść straty od 50 do 100 milionów złotych. (s.4)

Mostostal Export jest jednym z pięciu konsorcjów budowlanych, które ubiegają się o kontrakt na budowę warszawskiej stacji metra. Wartość kontraktu wynosi ponad 100 milionów złotych. (s.4)

Kandydat na nowego ministra finansów Marek Belka planuje wprowadzenie podatku od zysków z lokat bankowych i dochodów z obligacji, a nie zamierza wprowadzić podatku od obrotów kapitałowych. (s.1)

PULS BIZNESU

Rafineria Gdańska traci udziały w rynku paliw na rzecz Orlenu. Tegoroczne wyniki finansowe są kilkakrotnie gorsze od ubiegłorocznych. (s.4)

Baltona WOC zamierza wybudować do 2003 roku trzy pralnie na Wybrzeżu. Partnerem w projekcie, który pochłonie 100 milionów złotych będzie Elekrolux Poland. (s.6)

United Technologies Corporation, uczestnik przetargu na dostawę samolotu wielozadaniwego, może zainwestować w WSK PZL Rzeszów nawet 700 milionów złotych. Być może transakcję należy wiązać z kontraktem na samolot wielozadaniowy dla armii.(s.7)

Operatorzy stacjonarni tracą rynek. Możliwe, że za kilka miesięcy będziemy świadkami spektakularnych bankructw niezależnych operatorów. Ich złą sytuację może poprawić jeszcze rząd, ale potrzebne są szybkie decyzje. (s.8)

Reuters nie potwierdzał wszystkich powyższych informacji.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRUPA KĘTY

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PRZEGLĄD PRASY -- 5 października