Przejęcie w USA podbiło kurs Medicalgorithmics

ISBNEWS
opublikowano: 31-03-2016, 10:49

Medicalgorithmics sfinalizował zapowiadane przejęcie 75 proc. udziałów w amerykańskiej firmie Medi-Lynx Cardiac Monitoring. Wartość transakcji to 34,1 mln USD.

W celu pomostowego sfinansowania transakcji spółka wyemitowała zabezpieczone obligacje krótkoterminowe o wartości nominalnej 48 mln zł.

Spółka Medi-Lynx prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług diagnostyki medycznej za pomocą zaawansowanej technologii monitorowania kardiologicznego - systemu PocketECG dostarczanego przez Medicalgorithmics. Działalność prowadzona jest na terenie USA.

"Zarząd spółki niniejszym informuje, że w związku z wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Teksasie w przedmiocie uchylenia tymczasowego nakazu przedłużenia terminu wykonania przez AMI Monitoring, Inc. prawa pierwokupu udziałów [...] spółka wykonała w dniu 30 marca 2016 r. umowę nabywając udziały. Umowa była zawarta pod warunkiem zawieszającym, że spółka AMI Monitoring, Inc. z siedzibą w McKinney, Texas, USA nie skorzysta oraz nie wykona przysługującego jej prawa pierwokupu nabycia udziałów w spółce Medi-Lynx wynikającego z umowy aliansu strategicznego zawartej pomiędzy emitentem a zbywcą oraz zobowiązań zbywcy w stosunku do AMI" - czytamy w komunikacie.

Nabywcą udziałów jest powołana i w całości kontrolowana przez emitenta spółka celowa funkcjonująca pod firmą Medicalgorithmics US Holding Corporation zarejestrowana pod prawem Stanu Delaware, z siedzibą w Wilmington, podano również.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNEWS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu