Przekuj pomysł w biznes

SACH
opublikowano: 14-03-2012, 00:00

Trwa nabór dla osób z Warmii i Mazur, które chciałyby założyć własną firmę typu spin off. Nagroda to szkolenia, wsparcie prawników i inwestorów.

Fundacja na rzecz Budowy Społeczeństwa Opartego na Wiedzy „Nowe Media” rusza z projektem, dzięki któremu osoby z województwa warmińsko-mazurskiego będą miały szansę zrealizować swoje ciekawe pomysły biznesowe. W przedsięwzięciu „Innowacje z Warmii i Mazur” mogą wziąć udział absolwenci (do roku od czasu ukończenia studiów), studenci, pracownicy naukowi i naukowo-dydaktyczni oraz doktoranci. Projekt ma połączyć te pomysły z biznesem i przygotować uczestników do współpracy z inwestorem. Spośród chętnych zostanie wybranych 20 osób, które chciałyby przygotować dokumentację przedsięwzięcia typu spin off i zdobyć umiejętności pozwalające na ubieganie się o finansowanie innowacji z funduszy unijnych. Nabór chętnych zaczął się na początku marca i będzie prowadzony do 16 listopada. Uczestnicy projektu otrzymają bezpłatne wsparcie w postaci m.in. wyjazdów szkoleniowych do inkubatorów innowacyjności na terenie całej Polski.

Będą one dotyczyły finansowania przedsięwzięć na wczesnym etapie rozwoju, sprawdzania potencjału komercyjnego pomysłów, głównych problemów prawnych oraz poszukiwania inwestora. W programie są też indywidualne spotkania z ekspertami, którzy pomogą w tworzeniu dokumentacji typu spin off. Uczestnicy projektu zdobędą opinie wyspecjalizowanych kancelarii prawnych na temat możliwości komercjalizacji projektu i nawiążą kontakty z inwestorami zrzeszonymi w grupach European Business Angels Network oraz Polish Investment Fund. Dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Społecznego udział w przedsięwzięciu jest całkowicie bezpłatny. Organizatorzy zapewniają profesjonalną kadrę szkoleniową, noclegi, pełne wyżywienie, materiały szkoleniowe i zwrot kosztów dojazdu. Każdy uczestnik, który ukończy szkolenie, będzie miał przygotowaną profesjonalną dokumentację przedsięwzięcia typu spin off, otrzyma też stosowny certyfikat i zaświadczenie.

KONTAKT

Więcej informacji udziela: Marta Zabolewicz Fundacja na rzecz Budowy Społeczeństwa Opartego na Wiedzy „Nowe Media” ul. Sosnkowskiego 47 10-693 Olsztyn tel.: +89 541-29-15, 798-495-632 e-mail: biuro@iwm.fnm.pl marta.zabolewicz.iwm@gmail.com www.iwm.fnm.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane