Przełom w Groclinie? Kurs rośnie

Kamil Zatoński
01-02-2011, 09:30

Wielkopolska spółka dość niespodziewanie przedstawiła prognozy przychodów i zysku netto za IV kwartał 2010 r. Pochwaliła się też umową z General Motors Manufacturing.

Groclin prognozuje, że w minionym kwartale przychody sięgnęły 39 mln zł, co oznacza wzrost o 11 proc. r/r. Zysk netto wyniósł 130 tys. zł i był o 8 proc. wyższy, niż rok wcześniej.

Narastająco po trzech kwartałach 2010 r. firma miała 102 mln zł przychodów (spadek o jedną czwartą) i 301 tys. zł zysku netto (spadek o spadek o 80 proc.).

Raport z wynikami za IV kwartał Groclin przedstawi 1 marca. Raport roczny - 19 kwietnia.

Firma poinformowała równiez o podpisaniu kontraktu z General Motors Manufacturing na dostawę poszczyć siedzeń samochodowych do nowego modelu Opla Astra.

Jak podano w komunikacie, nowo zawarty kontrakt eksportowy stanowi istotny przełom w relacjach kooperacyjnych firmy w branży motoryzacyjnej stawiając Inter Groclin Auto . na pozycji bezpośredniego dostawcy (tzw. poziom Tier One) w stosunku do koncernu GM. Wcześniej spółka pozytywnie przeszła audyty systemowe kwalifikujące procesy produkcyjne i jakościowe wg kryteriów i wymagań GM.

Zgodnie z planem w pierwszej kolejności zostanie uruchomiona produkcja i dostawy poszyć samochodowych do fabryki Opla w Gliwicach, a w następnej kolejności do fabryki koncernu w Ellesmere port w Anglii.


Produkcja seryjna na linie montażowe samochodów Astra zostanie uruchomiona w II kwartale 2011 roku.


"Dzięki przeprowadzonej restrukturyzacji spółka zrealizuje kontrakt bez dodatkowych nakładów inwestycyjnych, efektywnie wykorzystując posiadany potencjał produkcyjny. Przewidywany okres realizacji nowego kontraktu wynosi od 5 do 7 lat. Wstępnie obliczona łączna wartość realizacji zamówień w ich maksymalnym okresie wyniesie ponad 80 mln EUR" - napisano.

Dodano, że zarząd nadal prowadzi negocjacje z klientami, które mogą znacznie zwiększyć portfel zamówień.

Na otwarciu sesji kurs Groclinu wzrósł o 1,8 proc., a w kolejnych minutach zwyżka przekroczyła 4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przełom w Groclinie? Kurs rośnie