Przełomu nie było, tanieje tylko euro

Miłosz Zalewski
opublikowano: 03-03-2010, 00:00

Trzecia w ostatnich dwóch tygodniach próba pokonania przez kurs EUR/USD wsparcia przy 1,3450 zakończyła się niepowodzeniem. Dynamiczne odbicie zostało zatrzymane w okolicy 1,36. Inwestorzy czekają na piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy i do tego czasu trend boczny będzie kontynuowany.

Sytuacja na rynku USD/PLN też pozostaje niejasna. Rynek nie zdołał pokonać bariery 2,88, która hamuje wzrost złotego. Notowania EUR/PLN ponownie zeszły poniżej ostatniego dołka osiągając, 3,9070. Wczorajsze dane o polskim PKB w IV kwartale (3,1 proc. r/r) zostały już uzględnione przez inwestorów, m.in. ze względu na wcześniejszą publikację wstępnych szacunków za cały 2009 r. Dlatego notowania złotego nie reagowały. Wysoki wzrost tego wskaźnika stawia Polskę w czołówce państw europejskich, co zaprocentuje w przyszłości.

Miłosz Zalewski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Miłosz Zalewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przełomu nie było, tanieje tylko euro