Przemysł 4.0: dotacje dla MŚP

opublikowano: 23-12-2021, 14:54
aktualizacja: 28-12-2021, 12:52

Granty w wysokości 24 mln zł popłyną do przedsiębiorstw, które chcą się cyfryzować.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) opublikowała wyniki pilotażowego konkursu Przemysł 4.0. Startowało w nim 481 firm. Agencja wybrała do dofinansowania 37 przedsiębiorstw. Otrzymają one łącznie ponad 24 mln zł.

Niełatwe doświadczenie:
Niełatwe doświadczenie:
Izabela Banaś, wicedyrektor departamentu analiz i strategii w PARP, podkreśla, że obecnie jednym z głównych wyzwań MŚP jest umiejętność działania w warunkach pandemii.

Dotacje pomogą przedstawicielom biznesu wdrożyć plan transformacji firm w kierunku przemysłu 4.0.

– Dzięki przedsiębiorcom mającym świadomość, jakie korzyści dają digitalizacja i automatyzacja, polski rynek cyfrowy rozwija się coraz szybciej. Obecnie jednym z głównych wyzwań MŚP jest umiejętność działania w warunkach pandemii i uodpornienia się na podobne kryzysy w przyszłości. Wyniki konkursu Przemysł 4.0 świadczą o tym, że przedsiębiorcy są zainteresowani tego typu wsparciem – mówi Izabela Banaś, wicedyrektor departamentu analiz i strategii w PARP.

Najwięcej projektów złożonych przez przedsiębiorców dotyczyło robotów przemysłowych. Pozostałe przedsięwzięcia były związane m.in. z technologiami informatycznymi i operacyjnymi, internetem rzeczy, analizą danych, Big Data i tworzeniem systemów cyber-fizycznych.

Beneficjenci będą mogli przeznaczyć granty na opracowanie planu zmian w firmie w dziedzinach cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji. Dotacje pokryją też koszty usługi doradczej związanej z wdrożeniem wspomnianego planu, zakupu maszyn i urządzeń, a także wartości niematerialnych i prawnych (patentów, licencji, know-how).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane