Przepadło 7 mln zł na wiadukt

Adam Brzozowski
02-01-2003, 00:00

Warszawa. Zaskarżenie przez Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych przetargu na remont wiaduktu w alei Krakowskiej, spowodowało, że z kasy miasta do budżetu państwa wróciło 7 mln zł. Kwota ta pochodzić miała z puli 35 mln zł, jaką Warszawa otrzymała z centralnego budżetu i którą rada miasta przyjęła 19 grudnia na remont dróg, zmieniając budżet na 2002 rok. Ponieważ przetargu nie udało się zakończyć przed końcem roku, niewykorzystane środki przepadły.

Przetarg wygrał Mostostal Warszawa, należący do hiszpańskiej Acciony, który zaproponował cenę 6,6 mln zł i termin wykonania zadania w połowie 2003 r.

— Po oddaleniu zaskarżenia wyniku przetargu przez Zarząd Dróg Miejskich, MPRD zwróciło się z takim samym wnioskiem do Urzędu Zamówień Publicznych, na którego decyzję czekamy. Ponieważ pieniądze na realizację kontraktu przepadły, inwestycja będzie sfinansowana z budżetu miasta na 2003 r. — mówi Edyta Redzicka z ZDM.

Z puli 35 mln zł zarezerwowanych na drogi, ZDM zdążył sfinansować w końcu 2002 r. remont wiaduktu w Alejach Jerozolimskich, a za 6 mln przygotował dokumentację remontu w al. Krakowskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Przepadło 7 mln zł na wiadukt