Przerwana passa na Wall Street

opublikowano: 07-02-2020, 22:10

Indeksy amerykańskich giełd kończyły tydzień w czerwonych odcieniach. Po czterodniowym rajdzie wskaźniki zeszły z rekordowych poziomów.

Nadspodziewanie dobre dane z rynku pracy sugerujące, że władze monetarne mogą wstrzymywać się z oczekiwaną obniżką stóp procentowych oraz obawy związane z rozprzestrzeniającą się epidemia koronawirusa skłaniały inwestorów do realizacji zysków przed weekendem i zmniejszenia zaangażowania w bardziej ryzykowne aktywa.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Najmocniej negatywne piętno na indeksach S&P500 i Nasdaq odciskały taniejące walory Apple, które trzy poprzednie sesje zaliczały do bardzo udanych. Ogólnie, sektor spółek technologicznych należał w piątek do najgorszych. 

Handlujący pozbywali się też udziałów w spółkach paliwowo-energetycznych, co można było złożyć na karb taniejącej ropy.

Jedną z gwiazd sesji zostały papiery Ubera. Drożały momentami o ponad 8,5 proc. po tym jak świadczący usługi przewozowe kalifornijski gigant zadeklarował osiągnięcie progu zyskowności do końca 2020 r.  

Na zamknięciu piątkowej sesji indeks największych spółek Dow Jones IA spadał o 0,94 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zniżkował o 0,46 proc. Z kolei indeks rynku technologicznego Nasdaq Composite tracił 0,54  proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy