Przetarg na hurtownię danych

Mariusz Zielke
opublikowano: 19-04-2006, 00:00

Ruszył konkurs na modernizację bazy danych systemu obsługującego policję. To jeden z wielu projektów finansowanych z Funduszu Schengen.

Komenda Główna Policji (KGP) ogłosiła przetarg na rozbudowę Krajowego Systemu Informacji Policyjnej o tzw. hurtownię danych. Budżet projektu wynosi ponad 11 mln zł netto, a prace zostaną sfinansowane z unijnego Funduszu Schengen. Dzięki wydzieleniu funkcji analitycznych hurtownia ma odciążyć system policyjny i zwiększyć jego funkcjonalność. Konieczność wdrożenia takiego rozwiązania wynika z planu wejścia do Systemu Informacyjnego Schengen, który umożliwi wymianę danych między administracją a służbami mundurowymi krajów unijnych, a w konsekwencji usprawni odprawy na granicach między krajami UE.

Przetarg jest dwustopniowy, co oznacza, że firmy składają wnioski o udział w postępowaniu, a następnie najlepsze z nich po wstępnej selekcji (polegającej głównie na zbadaniu referencji i możliwości) zostaną zaproszone do składania ofert. Wnioski będą przyjmowane do 15 maja, tydzień później KGP wyśle zaproszenia do składania ofert do pięciu oferentów.

Przetarg na hurtownię jest jednym z wielu zamówień informatycznych zaplanowanych przez KGP na 2006 r. Ogółem zabezpieczenia, projekty związane z wymianą danych, ochroną antywirusową, upowszechnieniem dostępu mają kosztować policję 117 mln zł netto. Wydatki na łączność i sieci szacowane są na blisko 50 mln zł. Niespełna 19 mln zł KGP może wydać na radiotelefony i kamery, a ponad 20 mln zł na system wspomagania obsługi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Przetarg na hurtownię danych