Przetarg na śmigłowce dla pogotowia jest ważny

PAP
opublikowano: 04-02-2008, 16:33

Przetarg na śmigłowce dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego jest ważny - orzekł w poniedziałek Sąd Okręgowy w  Warszawie, uznając skargę na decyzję arbitrów, którzy wcześniej przetarg ten unieważnili. Wyrok jest prawomocny.

Sąd rozpatrywał odwołania od postanowienia arbitrów złożone przez Ministerstwo Zdrowia i francusko-niemieckie konsorcjum Eurocopter, które wygrało przetarg, pokonując włosko-brytyjską firmę AgustaWestland. Sąd uznał, że składając w arbitrażu odwołanie od rozstrzygnięcia przetargu i domagając się unieważnienia go, AgustaWestland działała niezgodnie ze swoim interesem prawnym. Interesem oferującego jest uzyskanie zamówienia, a nie unieważnienie całego przetargu - uznał sąd.

W październiku ub.r. w przetargu na 23 śmigłowce i symulator dla LPR wartości ok. 500 mln zł resort wybrał śmigłowiec Eurocopter EC- 135. Odrzucono helikopter AgustaWestland A109S Grand.

(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane