Czytasz dzięki

Przewaga popytu w handlu elektronicznym na Wall Street

PAL, MarketWatch, Bloomberg
opublikowano: 25-02-2011, 13:35

Kontrakty na główne indeksy amerykańskie zapowiadają popytowy piątek na Wall Street. Futuresy rosną o 0,5-0,7 proc. Być może inwestorzy są już zmęczeni huśtawką nastrojów dyktowaną przez Kaddafiego i  nauczyli się dystansować do pogróżek.

Za takim scenariuszem przemawia zielony handel futuresowy. Nastroje mogą zmienić się o godzinie 14.30. czasu polskiego. Na wtedy właśnie zapowiedziano publikację informacji kwartalnej o PKB USA. Analitycy prognozują średnio, że gospodarka wzrosła o 3,3 proc.

W handlu przedsesyjnym zniżkują akcje Deutsche Telekom. Spółka podała w piątek wyniki za IV kwartał, a wraz z nimi informację o 582 mln euro straty (przed rokiem 3 mln euro straty). Przychody ze sprzedaży spadły o 4,5 proc. Analitycy spodziewali się zysku netto w wysokości ok. 576, mln euro. Bank tłumaczył nie najlepsze, delikatnie mówiąc, wyniki, zdarzeniami jednorazowymi, a dokładnie stratami poniesionymi w Rumunii oraz w Grecji, gdzie DT był właścicielem 30-proc. udziału w Hellenic Telecommunications

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MarketWatch, Bloomberg

Polecane