Przewaga wzrostów na Wall Street

opublikowano: 23-07-2018, 22:01

Poniedziałkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się przewagą wzrostów głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average zniżkował na koniec dnia o 005, proc., Standard & Poor’s 500 zyskiwał 0,18 proc., a Nasdaq 0,28 proc.

Zobacz więcej

Wall Street, NYSE

Bloomberg

Indeksy dostały niewielkie wsparcie ze strony akcji banków podczas raczej spokojnej sesji. Inwestorzy rozpatrywali bowiem wagę ostrzeżeń światowych liderów odnośnie wpływu protekcjonizmu na wzrost gospodarczy.

Amazon.com pociągnął za sobą w dół inne spółki z sektora konsumenckiego po tym jak prezydent Donald Trump wznowił swoją publiczną kampanię przeciwko należącemu do Jeffa Bezosa dziennikowi Washington Post.

Liderzy świata finansów stwierdzili podczas weekendu, że obecnie wzrost gospodarczy jest silny i wiele rynków wschodzących jest lepiej przygotowanych na stawienie czoła kryzysowi, jednak zagrożenia dla globalnej gospodarki rosną. Wojna handlowa na linii USA-Chiny odciska swoje piętno już na rynkach walutowych.  Juan po sześciotygodniowym spadku jest już najsłabszy od ponad roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu