Przewoźnicy łączą siły

opublikowano: 12-06-2018, 22:00

Osiem firm autobusowych opracowało wspólną ofertę dla pasażerów. Przewożą rocznie ponad 6 mln osób, a dzięki współpracy chcą zyskać nowych klientów.

Lokalni przewoźnicy autobusowi coraz częściej wygaszają nierentowną działalność. Niełatwo jest też funkcjonować firmom na rynku przewozów dalekobieżnych. Silna konkurencja obniża opłacalność biznesu. Ośmiu przewoźników postanowiło więc połączyć siły i zbudować wspólną ofertę.

Maciej Acedański, Andrzej Padziński i Piotr Pogonowski, kierujący PKS Polonus namówili kilku przewoźników do skorzystania z ich platformy internetowej i zbudowania wspólnej oferty dla pasażerów.
Zobacz więcej

Wspólny cel:

Maciej Acedański, Andrzej Padziński i Piotr Pogonowski, kierujący PKS Polonus namówili kilku przewoźników do skorzystania z ich platformy internetowej i zbudowania wspólnej oferty dla pasażerów. Fot. Marek Wiśniewski

— Na jednej stronie internetowej pasażerowie będą mogli kupić bilety na połączenia każdej z firm albo — w jednej transakcji — na kursy różnych przewoźników. Ułatwi to planowanie i organizację podróży — mówi Piotr Pogonowski, dyrektor zarządzający PKS Polonus.

Stołeczna spółka jest liderem projektu. Włączyły się do niego także Żak Express z Podlasia, PKS Elbląg, Contbus i GardenExpress z Lubelszczyzny, a także Neobus i AlbatrosBUS z Podkarpacia. Wczoraj, tuż przed ogłoszeniem planów współpracy, do grupy dołączył także PKS Szczecin. Piotr Pogonowski zapewnia, że wkrótce dojdą kolejni przewoźnicy. Firmy, które już połączyły siły, przewożą rocznie ponad 6 mln pasażerów i dzięki współpracy mają nadzieję zdobyć nowych.

— Ofertę skonsolidowały firmy świadczące usługi na 50 liniach, kursujące do 250 miast i dysponujące flotą 130 nowoczesnych, jednolicie oznakowanychautobusów — mówi Piotr Pogonowski.

Przewoźnicy będą także proponować wspólne oferty promocyjne. Na początek, do końca czerwca 2018 r., chcą sprzedać pasażerom 10 tys. biletów za pół ceny. Dla stałych klientów zamierzają też wdrożyć program lojalnościowy. W pierwszym etapie do wspólnej oferty będą włączone tylko połączenia krajowe, w drugim także zagraniczne. Do ich rozwoju przygotowuje się zwłaszcza PKS Polonus, który kupi siedem autobusów za 8 mln zł. Maciej Acedański, prezes warszawskiej spółki, zapowiada wydłużenie kursów na Ukrainę i dojazd aż do Iwano-Frankowska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu