Przez bankowość do własnej firmy

opublikowano: 09-04-2018, 22:00

Już ponad tysiąc przedsiębiorców skorzystało z możliwości zarejestrowania firmy za pomocą bankowości elektronicznej — informuje Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, które przygotowało tę usługę wspólnie z bankami.

Uruchomiono ją w styczniu dla osób prowadzacych działalność na własne nazwisko, które muszą wpisać ją do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Chętni mogą zarejestrować firmę za pośrednictwem bankowości elektronicznej w PKO BP i mBanku. Wystarczy w tym celu wypełnić jeden wniosek online, który pozwala jednocześnie otworzyć konto firmowe. Przedsiębiorca podpisuje dokumenty profilem zaufanym, otrzymuje też e-mailowo informacje o przebiegu rejestracji i wiadomości z CEIDG. Banki uruchomiły też specjalne infolinie. — Do tej usługi mogą przystąpić wszystkie banki. Liczba firm założonych w ten sposób świadczy o dużym zapotrzebowaniu na takie rozwiązanie — mówi wiceminister Tadeusz Kościński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu