Przez lokatę do funduszu

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 13-05-2015, 00:00

Kapitalna Para — tak nazywa się produkt, który znalazł się na półkach sprzedażowych w oddziałach Eurobanku.

Minimalna wartość inwestycji to 5 tys. zł. Połowa pieniędzy trafi na lokatę, połowa do portfela jednego z czterech funduszy: Amundi Akcji Małych i Średnich Spółek, Amundi Akcyjnego, Amundi Stabilnego Wzrostu i Amundi Zrównoważonego.

Oprocentowanie lokaty wynosi 5 proc. w skali roku, co po czterech miesiącach da około 1,7 proc. zysku. Zarobek z funduszu jest uzależniony od sytuacji na giełdzie oraz na rynku obligacji, bo właśnie tam okazji poszukują oferowane produkty ze stajni francuskiego powiernika.

Zaletą tego rozwiązania jest brak opłat manipulacyjnych (dystrybucyjnych) za nabycie jednostek uczestnictwa. Zerwanie depozytu przed terminem powoduje całkowitą utratę odsetek, a sprzedaż jednostek funduszu przed upływem 12 miesięcy skutkuje pobraniem opłaty w wysokości 2 proc. wypłacanej kwoty. To już druga edycja „Kapitalnej Pary”. W marcu Eurobank sprzedawał produkt na podobnych warunkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu