Przez Poznań na studia do USA

opublikowano: 17-12-2015, 22:00

Założycielka GlobalEdu ukończyła studia podyplomowe w Stanach, a teraz kieruje tam polską młodzież.

Chcą od przyszłego roku ułatwiać sportowcom wyjazdy na studia w USA z pełnymi stypendiami sportowymi. Planują też pomagać w podejmowaniu tam studiów podyplomowych. Doświadczenia w tych sprawach już zdobyli. GlobalEdu przy wsparciu Fundacji Rozwoju Talentów kieruje na studia w Stanach Zjednoczonych od około roku.

Fundacja działa od 8 lat, GlobalEdu, spółka z Poznania — od października 2014 r. — GlobalEdu powstała, bo chcemy „odczarować” Stany Zjednoczone. Wbrew powszechnej opinii, to wcale nie jest tak daleko, nie musi być też drogo — mówi Anna Korzeniowska, jedna z założycielek spółki.

Jest pierwszą Polką, która ukończyła studia podyplomowe Professional Certificate in Fundraising na New York University (NYU). Wyjaśnia, że amerykański system oświaty jest otwarty na ludzi wyróżniających się. Prestiżowe uczelnie, w tym Harvard, przyznają im takie stypendia,żeby rodziny były w stanie podołać kosztom edukacji.

Atrakcyjne stypendia oferują też uniwersytety prywatne. Miesiąc nauki może kosztować nawet ok. 1,2 tys. zł. GlobalEdu przeprowadziła już przez procesy aplikacyjne m.in. kandydatów na kierunki ścisłe (fizyka, chemia). Popularne są też kierunki biznesowe. — Naszym marzeniem jest dalszy rozwój obecnie prowadzonej pomocy w aplikacji na studia w USA i UK oraz kursów przygotowujących m.in. do matury amerykańskiej SAT — wyznaje Anna Korzeniowska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu