Przez telefon o PIT za 2011 r.

IWA
opublikowano: 16-01-2012, 00:00

Krajowa Informacja Podatkowa udziela już wyjaśnień dotyczących zeznań podatkowych za 2011 r.

Na infolinii Krajowej Informacji Podatkowej, można już uzyskać informacje dotyczące rozliczeń podatkowych za 2011 r. W tym celu uruchomiono możliwość tonowego wyboru numeru przypisanego do tych zagadnień. To kategoria „0” — jedna z siedmiu możliwych. Kategoria „0” jest aktywna co roku w miesiącach styczeń-maj. Procedura rozmowy z KIP umożliwia połączenie z konsultantem, a w zależności od złożoności sprawy także rozmowę z ekspertem. Gdy ekspert nie może „na gorąco” udzielić wyjaśnień, pytanie uzyskuje status pytania odroczonego, co oznacza, że odpowiedź musi być udzielona w ciągu 7 dni. Ponadto w związku z rozpoczętym okresem rocznych rozliczeń na stronie internetowej Krajowej Informacji Podatkowej w dziale „Najczęściej zadawane pytania” umieszczono wyjaśnienia różnych kwestii związanych ze składaniem zeznań podatkowych za 2011 r. (www. kip.gov.pl). Wyjaśnienia mają formę pytań i odpowiedzi, a podzielono je na następujące zagadnienia:

— wspólne rozliczenie małżonków,

— preferencyjne rozliczenia osób samotnie wychowujących dzieci,

— dochody małoletnich dzieci,

— odliczenie strat,

— odliczenie składek na ubezpieczenia społeczne,

— zwroty nienależnie pobranych świadczeń,

— ulga rehabilitacyjna,

— ulga internetowa,

— darowizny,

— odliczenie (doliczenie) składki na ubezpieczenie zdrowotne,

— ulga prorodzinna,

— zwrot składek na ubezpieczenie społeczne,

— dochody zagraniczne.

KIP jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 18, tel.: 801 055 055 (dla połączeń stacjonarnych), (22) 330 0330 (dla połączeń komórkowych), +48 22 330 0330 (z zagranicy).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IWA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu