Czytasz dzięki

Przyszłość telemedyczna

  • Andrzej Arendarski
opublikowano: 26-07-2015, 22:00

Ochrona zdrowia

Jeszcze kilka lat temu mało kto sobie wyobrażał, że z domowego komputera będzie można uregulować rachunki, otworzyć konto czy zaciągnąć kredyt. Kolejnym krokiem, dawno już postawionym w Europie Zachodniej i USA jest telemedycyna.

Umożliwia dostęp do wysokiej klasy lekarzy specjalistów z poziomu najbliższej przychodni, bez potrzeby pokonywania wielu kilometrów. Usługi takie jak np. teleopieka i telediagnostyka to oszczędność czasu i pieniędzy, publicznych i prywatnych. Mamy już w Polsce dobre przykłady, takie jak sieć teleaudiologii czy telekardiologia.

System opieki zdrowotnej jest u nas jednym z częściej modyfikowanych obszarów polityki społecznej. Receptą na jego bolączki staje się cyfryzacja, ale potrzebne są również rozwiązania legislacyjne oraz określenie modelu finansowania publicznych e-usług medycznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzięki ich wprowadzeniu na szeroką skalę Polacy uzyskają zdecydowanie większą dostępność do współczesnych zdobyczy medycyny. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANDRZEJ ARENDARSKI prezes Krajowej Izby Gospodarczej

Polecane