Przywódcy UE postanowili nałożyć sankcje na Białoruś

Polska Agencja Prasowa SA
24-03-2006, 13:41

Przywódcy państw Unii Europejskiej na szczycie w Brukseli postanowili w piątek nałożyć sankcje na Białoruś i potępili rozprawienie się władz w Mińsku z ludxmi protestującymi przeciwko fałszerstwom wyników wyborów prezydenckich w tym kraju.

Przywódcy państw Unii Europejskiej na szczycie w Brukseli postanowili w piątek nałożyć sankcje na Białoruś i potępili rozprawienie się władz w Mińsku z ludxmi protestującymi przeciwko fałszerstwom wyników wyborów prezydenckich w tym kraju.

W końcowej deklaracji szczytu UE 25 liderów państw UE oświadczyło, że prezydenckie wybory na Białorusi z 19 marca, w których zwycięzcą ogłoszony został dotychczasowy prezydent tego kraju Alaksandr Łukaszenka, były pełne "zasadniczych nieprawidłowości".

Zapowiedziano podjęcie "restrykcyjnych środków w stosunku do tych, którzy są odpowiedzialni za złamanie międzynarodowych standardów wyborczych".

"Na kontynencie, gdzie wszystkie społeczeństwa są otwarte i demokratyczne, Białoruś pozostaje smutnym wyjątkiem" - głosi deklaracja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Przywódcy UE postanowili nałożyć sankcje na Białoruś