PSE za półtora roku na giełdzie

PAP
opublikowano: 2004-06-01 00:00

Stanisław Dobrzański, prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE), uważa, że jest szansa wprowadzenia w ciągu półtora roku do 49 proc. akcji spółki na warszawską giełdę. Pozostałe 51 proc. mógłby zachować skarb państwa.

— Przygotowaliśmy już wstępną wersję analizy prywatyzacyjnej dla resortu skarbu. Na razie nie mogę ujawnić szczegółów, ale uważam, że prywatyzacja przez giełdę jest właściwą ścieżką — twierdzi prezes.

PSE są operatorem systemu przesyłowego energii elektrycznej. W 2003 r. spółka miała około 130 mln zł zysku netto, podczas gdy w 2002 r. niecałe 11 mln zł.