PSG centralnie zarządza kadrami

ZŁO
opublikowano: 02-08-2006, 00:00

Pomorska Spółka Gazownictwa (PSG) i SAP Polska poinformowały o wdrożeniu elektronicznego systemu kadrowo-płacowego opartego na rozwiązaniach mySAP HR. System obsługuje obecnie około 2,2 tys. pracowników PSG, zatrudnionych w centrali spółki oraz oddziałach w Gdańsku, Bydgoszczy i Olsztynie. Głównym celem wdrożenia było stworzenie scentralizowanego systemu kadrowo-płacowego, który ma unowocześnić administrację informacji i procedur kadrowych, usprawnić rozliczanie wynagrodzeń i zapewni poufność i bezpieczeństwo danych osobowych pracowników.

W PSG wdrożono mySAP HR w pełnym zakresie obsługi kadrowo-płacowej, rozliczania czasu pracy oraz naliczania wynagrodzeń. Zarządzanie całością spraw kadrowo-płacowych zostało z pomocą SAP scentralizowane, przy zachowaniu autonomiczności oddziałów spółki. Kierownictwo firmy i poszczególnych oddziałów ma zapewniony bieżący dostęp do pełnej i aktualnej informacji na temat procesów kadrowych w firmie. Naliczanie płac odbywa się w sposób zautomatyzowany i terminowy — jednocześnie dla wszystkich pracowników firmy.

Wdrożenie mySAP HR w PSG rozpoczęło się w lipcu 2005 r. od opracowania strategii wdrożenia i koncepcji biznesowej. Po raz pierwszy wynagrodzenia dla całej firmy naliczono za marzec br. na początku kwietnia. Obecnie zamknięto etap wsparcia po uruchomieniu systemu i zakończono szkolenia użytkowników. Projekt prowadzili konsultanci SAP Polska we współpracy z zespołem wdrożeniowym PSG i firmą LST, partnerem SAP, specjalizującym się w rozwiązaniach HR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZŁO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu