PSL: Propozycje zmian w administracji zapowiadają katastrofę

Polska Agencja Prasowa SA
06-10-2005, 14:04

Wiceprezes PSL Janusz Piechociński apeluje do kandydata PiS na premiera Kazimierza Marcinkiewicza i kandydata PO na wicepremiera Jana Rokity o "odstąpienie od projektów poważnych zmian instytucjonalnych w administracji rządowej". Lider PSL skierował w czwartek do obu polityków list w tej sprawie.

Wiceprezes PSL Janusz Piechociński apeluje do kandydata PiS na premiera Kazimierza Marcinkiewicza i kandydata PO na wicepremiera Jana Rokity o "odstąpienie od projektów poważnych zmian instytucjonalnych w administracji rządowej". Lider PSL skierował w czwartek do obu polityków list w tej sprawie.

We wtorek Rokita wystosował list do Marcinkiewicza, w którym zawarte zostały zasady dotyczące struktury organizacyjnej rządu - m.in. propozycja zmniejszenie liczby ministerstw z 14 do 12. PO proponuje, aby powołać wspólne ministerstwo Gospodarki, Skarbu i Infrastruktury, oraz wspólne ministerstwo Rolnictwa i Środowiska.

W ocenie Piechocińskiego, propozycja zbudowania nowego resortu z dotychczasowych ministerstw Skarbu, Gospodarki i Infrastruktury może wywołać organizacyjno-kompetencyjną katastrofę. Jego zdaniem, może to spowodować zakłócenie procesu przygotowywania projektów oraz pozyskiwania funduszy unijnych.

Według wiceprezesa PSL, również pomysł połączenia resortów Ochrony Środowiska i Rolnictwa w jedno ministerstwo "wydaje się chybiony". Jak zaznaczył, w przypadku ochrony środowiska Polska ma bowiem "wielkie zobowiązania oraz zbliżające się terminy okresów przejściowych".

Piechociński zaapelował do Marcinkiewicza i Rokity o zasięgnięcie opinii członków sejmowej komisji infrastruktury w kwestiach łączenia resortów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PSL: Propozycje zmian w administracji zapowiadają katastrofę