PSL puszcza oko do firm

  • Marta Bellon
opublikowano: 19-07-2013, 00:00

Ludowcy chcą razem z przedstawicielami biznesu tworzyć prawo bardziej przyjazne przedsiębiorcom. Ich opinie będą zbierać w sieci.

Polskie Stronnictwo Ludowe chce, by przedsiębiorcy pokazali, gdzie widzą obciążenia i problemy, oraz wskazali sztywne przepisy, które nie pozwalają się im rozwijać i blokują tworzenie miejsc pracy. W tym celu ludowcy uruchomili wczoraj stronę internetową www.platforma- -przedsiebiorcow.pl, za pomocą której właściciele firm będą mogli zgłaszać swoje pomysłyna ułatwienia w prawie oraz będą mogli zapoznać się na niej z inicjatywami PSL, dotyczącymi przedsiębiorczości. Można przeczytać m.in. o złożonym w kwietniu w Sejmie projekcie ustawy o rzeczniku praw przedsiębiorcy, który miałby pomagać właścicielom firm pokrzywdzonym przez państwo, czy projekcie nowelizacji ordynacji podatkowej mającej na celu skrócenie „do niezbędnego minimum” kontroli przeprowadzanych u przedsiębiorców. Na stronie jest też zaprezentowany projekt nowelizacji Kodeksu postępowania karnego polegający na wprowadzeniu instytucji odszkodowania za bezpodstawne oskarżenie.

W drugiej połowie września partia chce zorganizować w Sejmie spotkanie ze środowiskiem biznesowym, na którym zostaną omówione zgłoszone przez nich pomysły.

Ludowcy proponują również stworzenie programu ulg dla pracodawców zatrudniających młodych absolwentów, w ramach którego to państwo pokrywałoby część kosztów związanych ze składką rentowo-emerytalną w pierwszych trzech latach pracy.

PSL chce w ten sposób walczyć ze stereotypem partii, która zajmuje się tylko rolnictwem, i sięgnąć po głosy przedsiębiorców, których zawiodła — ich zdaniem — PO.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu