PTC ma ochotę na nowe kanały

Marcin Kuśmierz
opublikowano: 30-11-2004, 00:00

Zwycięzcy pierwszego przetargu za kilka dni będą mogli zrobić z częstotliwości użytek. Operator sieci Era już myśli o kolejnym konkursie.

Operatorzy, którzy wygrali pierwszą rozgrywkę o częstotliwości 3,6-3,8 MHz, z niecierpliwością czekają na zakończenie formalności przez Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP). Do tego czasu przyznane im kanały pozostaną martwe. Część z nich zamówiła pierwsze partie sprzętu, więc czas ich goni. Urząd ma dla nich dobre wiadomości.

— W najbliższych dniach przekażemy E-internets, PTC i NASK decyzje o rezerwacji częstotliwości — mówi Jacek Strzałkowski, rzecznik URTiP.

Przyznanie operatorom 10 ogólnopolskich kanałów to jednak nie koniec rozgrywki o te częstotliwości. Niebawem ruszy dogrywka, w której spotkać się mogą zwycięzcy pierwszego przetargu — PTC i NASK.

Będą nowe kanały…

Kolejny przetarg, w którym do rozdysponowania będzie aż 18 kanałów w paśmie 3,6-3,8 MHz, zostanie ogłoszony w pierwszym kwartale przyszłego roku. Urząd przewiduje, że sześć będzie mogło być wykorzystane na obszarze całego kraju. URTiP chciałby ogłosić przetarg jak najszybciej, wstrzymuje go nierychliwość resortu infrastruktury.

— Czekamy na rozporządzenie ministra. Bez niego nie możemy rozpocząć postępowania przetargowego — mówi Jacek Strzałkowski.

...a PTC ma na nie ochotę

Chęć udziału w nowym przetargu sygnalizuje znów PTC, która chce wykorzystać częstotliwości m.in. do świadczenia usługi szerokopasmowego internetu.

— Zarząd jest zdania, że warto ubiegać się o kolejne częstotli- wości. Będziemy też przekony- wać do tego radę nadzorczą — mówi Bogusław Kułakowski, szef PTC, operatora sieci Era i Heyah.

W wyniku pierwszego przetargu operator uzyska rezerwacje czterech kanałów. O ile będzie się ubiegać tym razem? Nie wiadomo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kuśmierz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PTC ma ochotę na nowe kanały