Pułapka hossy czy może koniec bessy?

MWIE
opublikowano: 30-01-2012, 00:00

ANALIZA TECHNICZNA

PIOTR NEIDEK

analityk DI BRE Banku

Wczwartek została przerwana sekwencja niższych miesięcznych maksimów czarnych świeczek, co należy odebrać, obok byczych sygnałów WIG20 i USD/PLN, jako średnioterminową chęć do dalszego wzrostu. Na wykresie dziennym został wybity już kanał spadkowy, a czwartkowa cena po raz pierwszy od maja 2011 r. znalazła się powyżej układu EMA. Gdy średnie zapętlą się na pozytywną stronę, sygnał będzie potwierdzony. Czy to już koniec bessy?

Nikt tego nie wie, a kreski na tym etapie dopiero dojrzewają do nowego wielomiesięcznego wzrostowego impulsu. 10 lat temu pojawił się podobny sygnał, który jednak nie dał zarobić. Dlatego też dla bezpieczeństwa poziom stop na długiej pozycji rynkowej znajduje się na wysokości 513 i obowiązuje na razie do końca lutego. Gdy wkrótce pojawi się korekta na GPW, będąca pochodną spadków na Wall Street, to zapewne byki znad Wisły nie odpuszczą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE

Polecane