"Puławy niedowartościowane wobec Tarnowa"

KZ
22-10-2012, 11:55

Michał Buczyński, analityk Trigon Domu Maklerskiego, radzi kupować akcje Puław kosztem długich pozycji w Azotach Tarnów. Jego zdaniem są też szanse na wyższą dywidendę z pierwszej z firm.

- Przy obecnych cenach Azotów i Puław, wypłacie dywidendy na poziomie proponowanym przez zarząd Puław (5,24 zł na walor - red.) i parytecie wymiany 2,5 akcji Azotów za jedną akcję Puław ta ostatnia spółka jest niedowartościowana o 7 proc. względem Tarnowa - napisał Michał Buczyński w porannej nocie do klientów.

Jak dodał specjalista, nie jest wykluczone, że walne zgromadzenie Puław przegłosuje wyższą dywidendę.

- W ostatnich czterech latach stopa wypłaty dywidendy wynosiła od 25 do 80 proc., a przy 5,24 zł na akcję wskaźnik ten wynosi 16,8 proc. Dodatkowo w 2009 i 2011 r. dochodziło do przegłosowania dywidend na poziomach wyższych od proponowanych przez zarząd o odpowiednio 220 i 20 proc. - przypomina analityk Trigon DM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Chemia / "Puławy niedowartościowane wobec Tarnowa"