Puls Przedsiębiorcy – 20 listopada 2006

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 20-11-2006, 08:24

Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej może być świetnym posunięciem biznesowym. I to nie tylko ze względu na przywileje finansowe. Przedsiębiorstwo prowadzące społecznie odpowiedzialną politykę w zakresie zatrudniania osób niepełnosprawnych cieszy się zazwyczaj dobrą reputacją wśród klientów.

Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej może być świetnym posunięciem biznesowym. I to nie tylko ze względu na przywileje finansowe. Przedsiębiorstwo prowadzące społecznie odpowiedzialną politykę w zakresie zatrudniania osób niepełnosprawnych cieszy się zazwyczaj dobrą reputacją wśród klientów.  Według danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Polsce żyje około pięć i pół miliona osób niepełnosprawnych. Pozyskanie w tej grupie wiernych klientów może się przełożyć na znaczną przewagę konkurencyjną. Tym bardziej że dużą część tej grupy społecznej stanowią osoby w zaawansowanym wieku, o dużej w sumie sile nabywczej, a jej udział w populacji, ze względu na starzenie się społeczeństwa, będzie jeszcze rósł. Więcej w poniedziałkowym „Przedsiębiorcy” dodatku „PB” oraz tutaj.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Puls Przedsiębiorcy – 20 listopada 2006