Puls Przedsiębiorcy 26 września 2006

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 26-09-2006, 00:04

Fiskus chce zatrzymać w Polsce podatek od wynagrodzenia, jakie przedsiębiorcy płacą za korzystanie z zagranicznychprogramów komputerowych.

Fiskus chce zatrzymać w Polsce podatek od wynagrodzenia, jakie przedsiębiorcy płacą za korzystanie z zagranicznychprogramów komputerowych.

Union Investment korzystało zgodnie z umową z irlandzkiego programu komputerowego jednak miało problem z jej podatkowym rozliczeniem. Firma wystąpiła do naczelnika urzędu skarbowego o udzielenie pisemnej interpretacji prawa podatkowego — zapytała, czy wypłacane spółce irlandzkiej wynagrodzenia za udostępnienie oprogramowania podlegają w Polsce zryczałtowanemu podatkowi dochodowemu.

Naczelnik uznał, że podatek nie powinien być pobierany w Polsce. Jednak po dziesięciu miesiącach od wydania tej interpretacji została ona diametralnie zmieniona przez dyrektora izby skarbowej w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Puls Przedsiębiorcy 26 września 2006