Purina chce przekonać psy do karmy z owadów

opublikowano: 30-01-2019, 22:00

Purina, producent karmy dla zwierząt z grupy Nestle, chce zadbać o dobro planety.

Założony przez firmę start-up RootLab wypuścił właśnie na rynek nową linię karmy. Składa się ona wyłącznie z produktów, które nie są wykorzystywane w globalnej produkcji żywności, takich jak owady i inwazyjne gatunki ryb (stanowiące zagrożenie dla bioróżnorodności), np. azjatycki karp, który opanował łowiska w jeziorze Michigan i może doprowadzić do wyginięcia naturalnych dla tamtego klimatu gatunków. Są to cenne źródła białka, ale bardziej ekologiczne niż np. wołowina.

— Dla nas kluczowe pytanie brzmi: jak mamy dalej karmić nasze zwierzęta — mówi Chris O’Neil, główny menedżer marki w Nestle Purina.

To duża odmiana na rynku, na którym trendy idą w całkowicie przeciwnym kierunku. Opiekunowie psów i kotów coraz częściej chcą zapewnić pupilom takie same produkty żywieniowe, jakie jedzą na co dzień, w tym np. organiczne i wegańskie. Dawniej do karmy dla psów wrzucane były tylko odpadki z produkcji żywności, których nie jedzą ludzie. Problem w tym — napisał Bloomebrg — że intensywna produkcja żywności, w tym mięsa, to coraz większe obciążenie dla naszej planety.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy