Putin złagodził reformę wieku emerytalnego

opublikowano: 29-08-2018, 12:05

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił, że wiek emerytalny kobiet nie zostanie podwyższony w Rosji tak mocno jak wcześniej zapowiadano.

Ogłoszenie podwyższenia wieku emerytalnego w Rosji z  60 do 65 dla mężczyzn i z 55 do 63 dla kobiet przyczyniło się do spadku ratingu poparcia dla Putina do czteroletniego minimum. W środę prezydent Rosji ogłosi, że reforma zostanie częściowo złagodzona. Wiek emerytalny dla mężczyzn wprawdzie wzrośnie do 65 lat, ale dla kobiet tylko do 60 lat.

Zobacz więcej

Władimir Putin

Soeren Stache_dpa_Forum

- W naszym kraju jest specjalna, szczególna troska o kobiety. Dlatego myślę, że powinniśmy zredukować propozycję podwyższenia wieku emerytalnego kobiet z 8 do 5 lat – wyjaśnił Putin w wystąpieniu telewizyjnym.

Matki trójki dzieci będą mogły przejść na emeryturę w wieku 57 lat, a piątki lub więcej w wieku 50 lat.

Putin przypomniał, że o reformie emerytalnej mówi się w Rosji od lat, ale decyzję stale odkładano na później. Podkreślił, że niska stopa urodzeń w latach 90. ubiegłego wieku spowodowała „poważne problemy demograficzne”, które przełożyły się na wzrost obciążenia systemu emerytalnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu