Pytanie dnia

Michał Kobosko
22-01-2003, 00:00

Q Na czym polega zabezpieczenie kredytu poprzez jego ubezpieczenie? Czy osoba nie posiadająca prawa własnościowego do swego lokalu może skorzystać z pożyczki mieszkaniowej z przeznaczeniem jej na remont?

A Pytanie o zabezpieczenie kredytu poprzez jego ubezpieczenie jest nieprecyzyjnie sformułowane. Może bowiem dotyczyć m.in. ubezpieczenia przez kredytobiorcę ryzyka jego otrzymania od kredytodawcy, ubezpieczenia przez kredytodawcę ryzyka związanego z jego terminową spłatą, jak i ubezpieczenia przez kredytobiorcę ryzyka związanego z uzyskiwaniem dochodu umożliwiającego terminową spłatę kredytu. Jeżeli jest to ubezpieczenie oferowane przez konkretnego ubezpieczyciela to przedmiot i zakres ubezpieczenia powinny być określone w ogólnych warunkach ubezpieczeń. Stanowią one najpewniejsze źródło informacji o ubezpieczeniu.

Natomiast jeśli chodzi o uzyskanie pożyczki na remont lokalu, to o warunkach, jakie ma spełniać pożyczkobiorca decyduje pożyczkodawca. Warunki te przedstawiane są w przepisach stanowiących podstawę udzielania pożyczki oraz w regulaminach pożyczek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Kobosko

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Pytanie dnia