PZPN ogłosił zasady sprzedaży biletów na Euro 2008

PAP
opublikowano: 18-01-2008, 14:46

W dniach 16-29 lutego polscy kibice będą mogli dokonywać rezerwacji biletów na mecze finałów piłkarskich mistrzostw Europy, które 7 czerwca rozpoczną się w Austrii i Szwajcarii. PZPN ogłosił w  piątek zasady sprzedaży kart wstępu na Euro 2008.

Zamawianie biletów odbywać się będzie wyłącznie drogą internetową poprzez system kupbilet.pl. Nie będzie obowiązywała zasada "kto pierwszy, ten lepszy", a rozdział biletów odbędzie się w drodze losowania, które zaplanowane zostało na 7 marca.

W dniach 16-29 lutego będzie można zgłosić zapotrzebowanie zarówno na bilety na mecze grupowe Polaków, jak również na spotkania fazy pucharowej, czyli tzw. bilety warunkowe, dostępne tylko w przypadku awansu reprezentacji Polski do danej fazy rozgrywek.

Kibice, którzy wylosują bilety, będą musieli dokonać płatności zarówno za bilety na mecze grupowe, jak również bilety warunkowe, do 20 marca 2008 roku. W przypadku braku wpłaty zamówienie będzie anulowane.

Dokładne zasady zamawiania i zakupu biletów zostaną podane w "Regulaminie sprzedaży biletów na Euro 2008", który zostanie zatwierdzony przez zarząd PZPN 9 lutego. Określony zostanie wówczas również procentowy podział puli biletów przekazanych przez UEFA do dystrybucji za pośrednictwem PZPN.

PZPN podzielił bilety na cztery kategorie, w tym jedną dla osób niepełnosprawnych. Na mecz z Niemcami ogólna liczba biletów przyznanych Polsce wynosi 5668, na mecz z Austrią - 10 341, a na spotkanie z Chorwacją PZPN dostał 5733 sztuki. W sumie na rundę grupową Polska otrzyma 21 742 wejściówki, ale jest to ogólna ilość biletów. Ich liczba przeznaczona do publicznej sprzedaży zostanie podana po zatwierdzeniu "Regulaminu sprzedaży".

W kategorii pierwszej bilety będą po 110 euro, a cena w złotówkach podana będzie według ustalonego kursu, powiększona o podatek VAT i 5 procent opłaty manipulacyjnej. W kategorii drugiej bilet będzie kosztował 80 euro, a w trzeciej 45 euro.

Jeśli Polacy awansują do 1/4 finału, wtedy PZPN będzie miał do dyspozycji 5996 biletów na mecz 19 czerwca w Bazylei lub 6560 kart wstępu na spotkanie 20 czerwca w Wiedniu. Wtedy za bilety na mecz w stolicy Austrii trzeba będzie zapłacić 180 euro (kat.1), 110 euro (kat.2.) lub 60 euro (kat.3.). Natomiast wejściówki na spotkanie w Bazylei kosztować będą 290 franków szwajcarskich (kat.1), 175 CHF (kat.2.) i 95 CHF (kat.3.).

Na ewentualny półfinał z Polakami w Bazylei PZPN otrzyma 5996 kart wstępu. Wtedy, odpowiednio do jednej z trzech kategorii, trzeba będzie za nie zapłacić 480, 290 lub 130 franków szwajcarskich.

W przypadku awansu polskiej drużyny do finału ME, który rozegrany zostanie w Wiedniu, Polska otrzyma 9820 biletów. I tym razem obowiązywać będą trzy kategorie cenowe, a koszt wejściówki to 550, 335 i 160 euro.

Finały ME w Austrii i Szwajcarii rozpoczną się 7 czerwca. Dzień później Polacy rozegrają pierwszy mecz w turnieju, z Niemcami w Klagenfurcie. 12 czerwca w Wiedniu podopieczni Leo Beenhakkera zmierzą się z drużyną współgospodarzy ME - Austrią, a 16 czerwca, ponownie w Klagenfurcie, na zakończenie zmagań w grupie B spotkają się z Chorwacją. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane