PZU: chaos wokół porządku NWZA

Łukasz Świerżewski
09-02-2001, 00:00

PZU: chaos wokół porządku NWZA

Nie wiadomo, według jakiego porządku obrad potoczy się 19 lutego NWZA PZU. Uchwalony na poprzednim zgromadzeniu porządek różni się od treści ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Lutowe NWZA zwołano 5 stycznia. Jego porządek miał być identyczny z porządkiem NWZA zaplanowanym na 8 stycznia. Przewidywał m.in. odwołanie zarządu i wybór rady nadzorczej w głosowaniu grupami. Uchwałę o tym, uznanym przez obserwatorów za „zapasowe”, walnym przegłosował resort skarbu.

W nocy z 8 na 9 stycznia wyczerpano ten, identyczny dla obu zgromadzeń, porządek obrad. 26 stycznia pojawiło się jednak w monitorze ogłoszenie o lutowym walnym. W jego porządku zabrakło punktu o odwołaniu zarządu, pojawił się zaś zapis o podjęciu uchwały o wykonywania praw właścicielskich przez zarząd PZU w spółkach zależnych. Ogłoszenie umieściło MSP.

Niezgodność ogłoszenia z uchwałą potwierdza Mirosław Kasprzak, rzecznik PZU. Nie chce komentować działań akcjonariusza. Michał Nastula z Eureko podkreśla, że konsorcjum nie wie, zgodnie z którym porządkiem odbędzie się NWZA. MSP nie komentuje zmiany. ŁUK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Świerżewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PZU: chaos wokół porządku NWZA