PZU interweniuje na Ukrainie

opublikowano: 25-02-2022, 14:01

Największy polski ubezpieczyciel, który prowadzi biznes w kraju zaatakowanym przez rosyjską armię, prowadzi działania w ramach sztabu kryzysowego.

PZU działa na Ukrainie od 2005 r. Zatrudnia tam blisko 700 osób i prowadzi 103 placówki. Jest to niewielka część biznesu całej grupy. Po trzech kwartałach 2021 r. składki ubezpieczeniowe zebrane na Ukrainie stanowiły nieco ponad 1,3 proc. całego portfela PZU, a ukraińskie aktywa – 0,17 proc. aktywów grupy. Ukraińska spółka majątkowa jest szóstym graczem na tamtejszym rynku z 3,5-procentowym udziałem, a życiowa trzecim z ponad 11-procentowym udziałem.

Pod koniec stycznia centrala PZU powołała sztab kryzysowy, który monitoruje sytuację i podejmuje działania prewencyjne. W piątkowym komunikacie PZU informuje, że w obecnej sytuacji priorytetem jest życie i zdrowie pracowników. Polacy pracujący w ukraińskich spółkach zostali sprowadzeni do kraju. Centrala jest w stałym kontakcie z pracownikami ukraińskimi. Planuje ich ewakuację łącznie z rodzinami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane