PZU przygotowuje grupowe zwolnienia

Grzegorz Nawacki
10-07-2009, 00:42

Programem może zostać objętych co najmniej 1500 osób. O konkretach gigant nie chce jednak jeszcze mówić.

Jeszcze w tym miesiącu zarząd PZU ma zakończyć ze związkami zawodowymi negocjacje w sprawie programu zwolnień grupowych — dowiedział się nieoficjalnie "Puls Biznesu". W grupie PZU zatrudnionych jest 15,5 tys. pracowników, co oznacza, że program musi dotyczyć co najmniej 1,55 tys. osób. Do urzędu pracy program jeszcze nie został zgłoszony, również PZU nie chce oficjalnie potwierdzić naszych informacji.

Rzecznik giganta przyznaje jednak, że grupa szuka możliwości zmniejszenia kosztów.

— Ostatnie miesiące w grupie PZU to czas intensywnych prac i analiz związanych z formułowaniem nowej strategii dla firmy, dzięki której możliwe będzie zapewnienie stabilnego i efektywnego funkcjonowania w przyszłości. Obecnie rozważane są projekty, których celem jest restrukturyzacja funkcjonowania grupy. Efektem ich wdrożenia mają być istotne oszczędności po stronie kosztowej. Ponieważ pod uwagę brane są różne warianty, nie można na razie wypowiadać się o szczegółach. Jeśli zapadnie decyzja, najpierw dowiedzą się związki zawodowe, pracownicy, akcjonariusze i dopiero potem media — mówi Michał Witkowski, rzecznik PZU.

O konieczności poprawienia efektywności grupy zarząd mówi niemal od pierwszego dnia urzędowania. Co, oprócz planów zwolnień, robi, by zmniejszyć koszty? Czytaj piątkowy „Puls Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ubezpieczenia / PZU przygotowuje grupowe zwolnienia