PZU: są już pytania o prospekt

Łukasz Świerżewski
opublikowano: 18-12-2001, 00:00

Krzysztof Kluzek, członek zarządu PZU, twierdzi, że nie składał nigdy podpisu pod poprawionym prospektem emisyjnym PZU.

Spory między członkami władz PZU wydostają się już poza siedzibę towarzystwa. Krzysztof Kluzek, członek zarządu majątkowej spółki, wysłał pod koniec listopada list do Wiesława Kaczmarka, szefa resortu skarbu, którego fragmenty opublikowała „Trybuna”.

Krzysztof Kluzek twierdzi, że nigdy nawet nie zapoznawał się z poprawionym prospektem emisyjnym PZU. Dystansuje się on też od polityki prowadzonej przez pozostałych członków zarządu PZU.

— Członkowie zarządu tak usilnie dążą do sfinalizowania sprzedaży PZU na rzecz Eureko, iż dokumenty przez nich sygnowane są niedbałe, nieścisłe bądź niezbyt zgodne ze stanem faktycznym — twierdzi Krzysztof Kluzek.

Oświadczenie to może rodzić poważne konsekwencje przy podejmowaniu decyzji w sprawie dopuszczenia PZU do publicznego obrotu.

— W takiej sytuacji może istnieć domniemanie, że podpis jest sfałszowany. W postępowaniu administracyjnym taki dokument zostałby przez KPWiG odesłany w celu uzupełnienia — twierdzi pragnący zachować anonimowość bankowy specjalista od rynku pierwotnego.

Poprawiony prospekt emisyjny wciąż znajduje się na biurku Wiesława Kaczmarka. W niedawnym wywiadzie dla „PB” minister zapowiadał, że ze złożeniem podpisu i przesłaniem dokumentu do KPWiG będzie zwlekał, dopóki nie będzie miał absolutnej jasności co do intencji Eureko wobec PZU.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Świerżewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PZU: są już pytania o prospekt