PZU Zdrowie wchodzi do Warszawy

opublikowano: 31-05-2017, 12:30
aktualizacja: 31-05-2017, 12:31

Zdrowotne ramię PZU otworzyło w stolicy dwie pierwsze placówki medyczne pod własną marką. W planach są następne.

Warszawa to kolejne miasto w których ubezpieczeniowy gigant będzie miał placówki medyczne działające pod jego marką. W środę zostały w stolicy uruchomione dwa takie punktu. Jedna przychodnia znajduje się na Powiślu, a druga zaś na Mokotowie.

- Oznakowanie placówek naszym logo to zewnętrzny przejaw konsekwentnej realizacji strategii rozwoju spółki PZU Zdrowie . Chcemy, by klienci PZU mogli w jednym miejscu skorzystać ze wszystkich usług, które zapewniamy w ramach oferty zdrowotnej: ubezpieczeniowej i abonamentowej  – mówi Julita Czyżewska, prezes zarządu PZU Zdrowie.

Obie placówki wcześniej należały do sieci Nasze Zdrowie, która w czerwcu 2016 roku została przejęta przez PZU Zdrowie. Placówka przy ul. Górnośląskiej specjalizuje się w medycynie pracy, stomatologii i rehabilitacji. Natomiast przychodnia na Mokotowie zajmuje się głównie podstawową opieką zdrowotną dla dzieci i dorosłych oraz w medycynie pracy. Obie placówki przyjmują pacjentów nie tylko w ramach prywatnych ubezpieczeń i abonamentów, ale także w ramach kontraktów z NFZ. 

Po serii akwizycji lokalnych graczy na rynku medycznym PZU Zdrowie prowadzi rebranding placówek, które do niej należą. Od początku roku barwy i logo spółki przybrało pięć przychodni. Medyczne ramię ubezpieczeniowego giganta planuje rebranding kolejnych należących do niej punktów. 

Na koniec 2016 roku PZU miało ponad 1,2 mln klientów, którzy posiadali różnego rodzaju produktu zdrowotne i medyczne. Segment zdrowia przyniósł ubezpieczycielowi łącznie 364 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 40 proc. w porównaniu z 2015 rokiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ubezpieczenia / PZU Zdrowie wchodzi do Warszawy