Quercus pojawia się i znika w CI Games

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 30-08-2015, 22:00

147 proc. - o tyle wzrosły notowania CI Games od początku roku.

Nie tak dawno, bo w lipcu, fundusze Quercusa sprzedały akcje CI Games, producenta gier komputerowych, i zeszły poniżej 5 proc. głosów na walnym. TFI tłumaczyło wówczas, że po dynamicznym rajdzie notowań przyszedł czas na realizację zysków. Decyzja była też zgodna z rekomendacjami niektórych analityków, którzy uznali, że wycena spółki jest już wysoka i uwzględnia sukces „Snipera 3”. Przez ostatnie dziesięć sesji kurs jednak spadał, w sumie walory potaniały o prawie 11 proc. Być może to zachęciło Quercusa do ponownych zakupów — TFI znów jest widoczne w akcjonariacie spółki.

— CI Games miał w swojej historii wzloty i upadki. Wiele decyzji władz firmy było niesłusznych i dokonywano ich pochopnie. Wciąż jednak patrzymy na tę inwestycję długoterminowo, wierząc, że spółka wyciągnęła wnioski — tłumaczy Wojciech Zych, zarządzający funduszami Quercus TFI. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy