Quercus załatał jedną kieszeń

MCW
opublikowano: 04-07-2018, 22:00

Inwestorzy chyba już zapomnieli, że GetBack był w aktywach towarzystwa.

Aktywa jednak wciąż topnieją przez bessę na giełdach. W czerwcu aktywa Quercus FI skurczyły się o 200 mln zł. Tym samym ich wartość wyniosła 3,46 mld zł, czyli jedną czwartą mniej niż na początku roku. Spadek o 1,2 mld zł miał związek przede wszystkim z reakcją inwestorów na informację o zaangażowaniu dwóch funduszy — Multistrategy i Ochrony Kapitału – w GetBack.

TFI solidarnie z funduszem prywatnym Sebastina Buczka odkupiły toksyczne aktywa z portfeli funduszy, ale pierwszej fali umorzeń to nie zatrzymało. Dotyczyło to szczególnie funduszu Quercus Ochrony Kapitału, który chudł wbrew wynikom (+1,2 proc. w pierwszym półroczu) i tendencjom rynkowym. Jego aktywa są obecnie o 25 proc. (555 mln zł) niższe niż na początku roku. W czerwcu zmniejszyły się o nieco ponad 3 proc. (55 mln zł). Lukę pogłębiły jednak fundusze akcyjne, których aktywa maleją w ślad za spadającymi stopami zwrotu. Problem ten dotyczy całego rynku, a nie tylko Quercusa. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MCW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy