Quercus zwiększył zysk w I kwartale

opublikowano: 20-04-2020, 07:32

W I kwartale 2020 r. zysk netto Quercus TFI wzrósł o 21 proc. do 2,7 mln zł. Przychody spadły natomiast symbolicznie - o 0,7 proc. do 13,1 mln zł.

Jak dodano, na zysk wpłynęło zdarzenie jednorazowe (0,6 mln zł): zmniejszenie wysokości rezerwy na pokrycie straty w związku z ekspozycją na obligacje GetBacku.

Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI
Fot. GK

Wartość aktywów pod zarządzaniem w I kwartale 2020 r. spadła do poziomu 2 151,6 mln zł (na koniec 2019 r. 2 637,8 mln zł) i była niższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (na koniec marca 2019 r. spółka zarządzała aktywami o wartości 2 471,4 mln zł). 

"W okresie sprawozdawczym pojawił się nowy czynnik ryzyka – pandemia wywołana koronawirusem SARS-Cov-2. Rosnąca liczba osób zarażonych nowym wirusem spowodowała działania ze strony inwestorów i poszczególnych państw, których efektem była wyprzedaż akcji i niektórych innych instrumentów finansowych o niespotykanej od lat skali. Wpłynęło to na spadek wartości tych instrumentów i w konsekwencji spadek wartości jednostek uczestnictwa / certyfikatów inwestycyjnych. Klienci w większej niż dotychczas skali wycofywali się z inwestycji w fundusze inwestycyjne. W efekcie doszło do spadku aktywów pod zarządzaniem Towarzystwa. W ocenie Zarządu oczekujemy spadku przychodów i zysków w 2020 r." - podał Quercus w raporcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane