Qumak może spać spokojnie

KL
opublikowano: 31-12-2008, 00:00

Sprawa sądowa z powództwa ZUS skończyła się pozytywnie dla spółki Qumak-Sekom. Chodziło o kontrakt wart ponad 24 mln zł.

Sprawa sądowa z powództwa ZUS skończyła się pozytywnie dla spółki Qumak-Sekom. Chodziło o kontrakt wart ponad 24 mln zł.

Qumak-Sekom już dawno dostarczył zamówiony sprzęt dla ZUS, ale w sądzie ciągnęła się jeszcze sprawa o "nieistnienie stosunku prawnego", wynikającego z tej umowy. Obie firmy podpisały kontrakt o wartości 24,1 mln zł w marcu. W połowie września ZUS złożył pozew przeciwko spółce. Wynikało to z wcześniejszego wyroku sądu.

Wynik przetargu zaskarżył konkurent Qumaka — Comarch. Sąd zgodził się z Comarchem, że w postępowaniu przetargowym był błąd. Nakazał, by ponownie wybrano oferenta. Było już jednak za późno. Złożone wcześniej oferty straciły ważność i Qumak zakończył realizację zamówienia. Spółka była przekonana, że ma w tym sporze rację, dlatego nie zawiązała nawet rezerwy, gdy Comarch, a potem ZUS zwróciły się do sądu.

ZUS tłumaczył, że musiał złożyć pozew, by mieć jasność co do orzeczenia sądu, które było sprzeczne z wcześniejszymi werdyktami arbitrów Krajowej Izby Odwoławczej.

— Rozumiemy, że ZUS musiał wystąpić do sądu, by potwierdzić, że działał zgodnie z prawem. Na szczęście sprawa zakończyła się tak jak oczekiwaliśmy, zgodnie ze zdrowym rozsądkiem. Jesteśmy zadowoleni, wchodzimy w nowy rok bez obciążeń. Nie musimy zawiązywać rezerwy, a wyniki 2008 r. będą zgodne z podanymi ostatnio podwyższonymi o ponad 13 proc. prognozami zysku brutto — podkreśla Paweł Jaguś, prezes Qumak-Sekom.

Niedawno spółka podniosła prognozę zysku netto do 13,7 mln zł, a zysku operacyjnego do 17,2 mln zł. Wcześniejsza prognoza na 2008 r. zakładała wypracowanie 250 mln zł przychodów i 12,5 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu