Qumak - Sekom liczy na intratne kontrakty

KL
opublikowano: 17-02-2010, 00:00

Spółka ma już

Spółka ma już

zamówienia warte 186 mln zł. W tym roku chce utrzymać tempo wzrostu.

Informatyczna spółka nie narzeka na brak zleceń w tym roku. Jej najważniejsze projekty to m.in. infrastruktura dla stadionów sportowych. Firma walczy już o kolejne zlecenia, w tym na PGE Arena w Gdańsku. Buduje też centra przetwarzania danych.

— Nasz portfel zamówień to 186 mln zł. Wkrótce podpiszemy kontrakty wartości 50 mln zł — zapowiada Paweł Jaguś, prezes Qumak-Sekom.

Spółka nie wyklucza akwizycji. Rozgląda się po rynku, jednak rozmowy, które prowadzi, nie są zaawansowane. Prezes Qumaka zapowiedział, że spółka wypłaci w tym roku dywidendę, jednak zarząd nie będzie zbyt hojny. Jednym z argumentów na zatrzymanie części zysku w spółce mogłaby być właśnie akwizycja.

W 2009 r. Qumak-Sekom miał 14,35 mln zł zysku netto, wobec 14,12 mln zł w 2008 r. Przychody wyniosły 293,39 mln zł wobec 253,74 mln zł.

— Nasza rentowność spadła nieco poniżej 5 proc. (wyniosła 4,9 proc.), jednak w warunkach spowolnienia gospodarczego uważamy to za bardzo dobry wynik — mówił Paweł Jaguś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu