Quo vadis, łańcuchu dostaw?

konferencje.pb.pl
opublikowano: 01-06-2021, 15:47

Forum Polskich Menedżerów Logistyki wchodzi w zupełnie nowy etap. Wcale nie chodzi o 18-urodziny tego wydarzenia, a o …wydarzenia towarzyszące.

4 października 2021 r. startuje, organizowane przez Puls Biznesu, Forum Polskich Menedżerów Logistyki - Polska Logistyka. To już osiemnasta edycja tego Forum, co czyni z tego wydarzenia najstarsze, regularnie organizowane spotkanie dla branży logistycznej w Polsce. Byliśmy z Wami, gdy Polska wchodziła do UE, byliśmy podczas negocjacji przepisów pakietu mobilności.

Najważniejsze wyzwania w logistyce
Najważniejsze wyzwania w logistyce
canva.com

Byliśmy i w minionym roku, kiedy branża mierzyła się z bezprecedensowym wyzwaniem - lockdownem. Wówczas wszystkie wypracowane procedury wzięły w łeb. Łańcuchy dostaw pękały, pojawiły się problemy z planowaniem zakupów i sprzedaży, dostawami czy dostępem do towaru, gdyż wiele fabryk nie pracowało. Transport morski z Chin praktycznie stanął, a dyrektorzy logistyki bili rekordy w nadgodzinach. Choć logistyka jest branżą, która musi szybko reagować na zmiany, to nigdy wcześniej nie miała do czynienia z ograniczeniami o globalnym charakterze.

Zeszłoroczne Forum poświęcone było temu jak radzą sobie z tym chaosem polscy logistycy. Całości towarzyszyła duża doza niepewności, bowiem nikt nie wiedział jak i w którą stronę sytuacja będzie się rozwiać. W tym roku, choć pandemia nadal trzyma nas za gardło, postanowiliśmy nieco usystematyzować wiedzę, którą chcemy Wam przekazać podczas spotkania. Usystematyzować w …abecadło.

A - jak automatyzacja. Pandemiczne zawirowania znacznie przyspieszyły procesy automatyzacji najróżniejszych procesów - głównie magazynowych. Opowiemy o tym jak radzić sobie w sytuacji, w której to człowiek okazał się być „wąskim gardłem” w magazynie i co to oznacza dla magazynowych pracowników.

B - jak Brexit. Temat zepchnięty przez pandemię na dalszy plan. Niemniej bardzo istotny z punktu widzenia logistyki. Opowiemy o tym, czego się, w związku z brexitem baliśmy i co z tego wyszło.

C- jak Covid. Tego tematu nie mogło zabraknąć. Pokażemy jak z konsekwencjami pandemii radzili sobie liderzy polskiego rynku logicznego oraz jak wirus odmienił nasze podejście do tematu zakupów.

D - jak digitalizacja. Zaproszeni przez nas eksperci opowiedzą o tym jak digitalizacja dokumentacji firmy pomaga w działalności oraz o tym, czy cyfrowy dokument pomógł w pandemicznej rzeczywistości.

Na koniec Z… jak zielona logistyka. Pandemiczne zawirowania, ograniczenia w transporcie i dostępności towarów nie mogą i nie powinny, zmniejszyć naszego zainteresowania środowiskiem naturalnym. Dbanie o nie - również podczas realizacji procesów logistycznych - już dawno przestało być modą, jest koniecznością. Będzie, zatem o tym jak mierzyć ślad węglowy we własnym przedsiębiorstwie i jak walczyć o to by był jak najmniejszy.

Poznaj program wydarzenia >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane