Rada Europy wyróżniła dwa miasta

Bogdan Tychowski
15-10-2001, 00:00

Rada Europy wyróżniła dwa miasta

Goleniów i Tczew znalazły się wśród miast wyróżnionych Dyplomami Europy, przyznawanymi przez Radę Europy za wysiłki włożone przez samorządy w krzewienie idei wspólnej Europy. Ceremonię wręczenia nagród, która odbyła się w Strasburgu, otworzył Franciszek Adamczyk, Polak przewodniczący Podkomisji Nagrody Europy Parlamentu Europejskiego. W krótkim wystąpieniu wysoko ocenił dotychczasowe osiągnięcia gmin i samorządów w działalności na rzecz zbliżenia między narodami Europy na niwie społecznej i gospodarczej. Jak powiedział Franciszek Adamczyk, ten dyplom stanowi nie tylko uhonorowanie dotychczasowej pracy w dziedzinie aktywności między miastami partnerskimi, ale ma na celu być przede wszystkim zachętą do dalszego rozszerzania i pogłębienia przyjacielskich stosunków pomiędzy miastami różnych krajów Europy.

W tym roku Dyplom Europy otrzymali przedstawiciele 35 miast, reprezentowani przez 140 przedstawicieli z 13 państw europejskich.

Wśród wyróżnionych miast z naszej części Europy znalazły się również Svishtov z Bułgarii, Szekesfehervar z Węgier oraz słowackie Namestowo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Rada Europy wyróżniła dwa miasta