Rada GPW ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa

(Marek Druś)
30-03-2006, 07:45

Kandydaci na stanowisko prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie mogą składać zgłoszenia do 13 kwietnia do 15.00, wynika z ogłoszenia o konkursie na to stanowisko opublikowanego w czwartek w prasie przez Radę Giełdy Papierów Wartościowych.

Kandydaci na stanowisko prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie mogą składać zgłoszenia do 13 kwietnia do 15.00, wynika z ogłoszenia o konkursie na to stanowisko opublikowanego w czwartek w prasie przez Radę Giełdy Papierów Wartościowych.

Wśród wymagań, jakie stawia się kandydatowi na prezesa GPW wymieniono m.in. minimum 5-letnie pełnienie wyższej funkcji kierowniczej „w instytucjach działających na rynku finansowym, podlegających właściwemu nadzorowi, lub w organie nadzoru”.

Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na prezesa GPW zostaną przeprowadzone między 13 kwietnia a 5 maja 2006 r. Wśród wymienionych tematów jest m.in. „wizja rozwoju GPW i polskiego rynku kapitałowego” oraz „wizja składu zarządu GPW nowej kadencji”.

22 marca na wniosek pełnomocnika Ministra Skarbu Państwa NWZA GPW zobowiązało Radę Giełdy do przeprowadzenia konkursu na stanowisko prezesa zarządu i wyłonienia w jego wyniku nie więcej niż trzech kandydatów, którzy mają zostać przedstawieni walnemu zgromadzeniu.

Kadencja obecnego prezesa, Wiesława Rozłuckiego, upływa po zatwierdzeniu przez WZA GPW sprawozdania finansowego za 2005 rok, czyli prawdopodobnie w czerwcu. Rozłucki zapowiedział, że nie będzie startował w konkursie. Według PAP, NWZA GPW, na którym planowane jest powołanie prezesa na kolejną kadencję, planowane jest na 8 maja.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Rada GPW ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa