Rada Nadzorcza Grupy Azoty odwołała wiceprezesa Tomasza Hryniewicza

  • PAP
opublikowano: 16-01-2023, 18:13
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rada nadzorcza Grupy Azoty podjęła uchwałę o odwołaniu ze składu zarządu spółki jej wiceprezesa Tomasza Hryniewicza - poinformowała w poniedziałek spółka w komunikacie. Nie podano przyczyny odwołania.

Jednocześnie spółka Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy poinformowała w komunikacie, że Hryniewicz zrezygnował z funkcji prezesa i z członkostwa w zarządzie tej spółki.

fot. Piotr Guzik
fot. Piotr Guzik

Grupa Azoty to jedna z największych w Europie i największa w Polsce grupa kapitała branży nawozowo-chemicznej. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa.

W ramach Grupy działają zakłady azotowe w Tarnowie, Puławach, Policach i Kędzierzynie-Koźlu. Grupa Azoty to spółka akcyjna notowana na GPW, w której Skarb Państwa ma w niej 33 proc. akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane